O nas

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o naszej firmie

Kontakt z nami

Witamy na naszej stronie internetowej.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska – Proszkownia Mleka w Krośniewicach jest Spółdzielnia o wieloletniej tradycji,

której głównym celem działalności jest skup i przetwarzanie mleka na najwyższej jakości produkty mleczarskie.

Na rynku działa już od roku 1928.

Usytuowana jest niemal w samym środku Polski

W czasach transformacji Spółdzielnia podjęła wyzwanie nowych czasów i mocno walczyła o przetrwanie. Posiada dwa zakłady produkcyjne w Krośniewicach i Niedrzewiu. Spółdzielnia należy do średnich Spółdzielni w Kraju, średnio dziennie skupuje ok. 70 tys. l. mleka z terenu okolicznych gmin powiatu kutnowskiego, łęczyckiego, gostynińskiego, włocławskiego i kolskiego. Zatrudnia około 100 osób.

Spółdzielnia, cały swój wysiłek ukierunkowuje na uzyskanie najwyższej jakości surowca oraz wyrobów gotowych, ze szczególnym uwzględnieniem wymagań i oczekiwań klienta, a także konsumenta.

Spółdzielnia posiada wdrożony i certyfikowany Zintegrowany System Zarządzania Jakością ISO 9001/HACCP już od roku 2006. System Zarządzania Jakością jest utrzymywany i systematycznie doskonalony, a co roku sprawdzany przez Firmę certyfikującą.

Zarówno Rolnicy, członkowie Spółdzielni jak i pracownicy znają Politykę Jakości i wszyscy są zaangażowani w dalszy pomyślny rozwój Spółdzielni.

Jakość w Spółdzielni nie jest dziełem przypadku, ale zawsze wynikiem dobrych intencji, szczerego wysiłku, inteligentnego nadzoru i zręcznego wykonania.

 

Historia

1928 – 1938 – Powołanie Spółdzielni, rejestracja w sądzie oraz uruchomienie produkcji w adaptowanych pomieszczeniach, budowa nowego zakładu w Krośniewicach.
1939 – 1945 – II wojna światowa, zarząd niemiecki, produkcja na front. Wyzwolenie i uruchomienie zakładu spółdzielczego w 1946.
1950 – Przy zakładzie powstaje Proszkownia Mleka dla niemowląt jako dar UNICEFU.
1951 – 1957 – Upaństwowienie Spółdzielni, reaktywacja Spółdzielni 1957.
1959 – 1971 – Włączenie dwóch Spółdzielni „Niedrzewianka” i „Dąbrowianka”. Uruchomienie produkcji mleka zagęszczonego dla przemysłu w Krośniewicach, a w Niedrzewiu serów dojrzewających. Pierwsza w kraju produkcja sera „Liliput”.
1975-1981 – Spółdzielnia jednym z siedmiu Zakładów Wojewódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej w Płocku.
1975 – Uruchomienie produkcji sera Solan i Feta na eksport.
1981 – Likwidacja Wojewódzkich Spółdzielni Mleczarskich. Odzyskanie samodzielności.
1983 – 1993. – Decyzją C. Z.S.Ml. i Zarządu Spółdzielni rozpoczęcie budowy wytwórni odżywek dla niemowląt, inwestycja nie trafiona, początek kłopotów finansowych.
1994 – Rok przełomowy w Spółdzielni, powołanie nowego Zarządu i nowej Rady Nadzorczej. Prezesem zostaje Pan Józef Hałajda, a Przewodniczącym Rady Pan Edmund Brzeziński, którzy te funkcje pełnią do chwili obecnej.
1995 – 2003 – Walka o przetrwanie Spółdzielni, spłata kredytu zaciągniętego na nieefektywną inwestycję, nawiązanie współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Gostyninie oraz Zakładem Usług Handlowych „ROBICO” w Warszawie, podjęcie wyzwania nowych czasów.
2004 – 2006 – Zakłady w Niedrzewiu i w Krośniewicach dopuszczone do działania na rynku wspólnotowym. Wdrażanie i certyfikacja Systemu Zarządzania Jakością ISO9001/ HACCP.
2010 – Otrzymanie czterech znaków jakości „Poznaj Dobrą Żywność” na produkowane wyroby z marką ROBICO i wyróżnienie Kutnowskim Hitem 2010. Zwiększenie produkcji mleka zagęszczonego słodzonego.
2011 – Spółdzielnia otrzymuje nominację do nagrody Orzeł Agrobiznesu oraz Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego za wysoką jakość wszystkich produktów w Wojewódzkim Konkursie Wyrobów Mleczarskich Bratoszewice 2011.
2019 – We werześniu zakończona współpracy z Zakładem Usług Handlowych „ROBICO” w Warszawie. Przeprowadzono kompleksową modernizację Zakładu Produkcyjnego w Oddziale Niedrzew pod potrzeby produkcji wyrobów własnych. Wznowiona produkcja Kefiru Natura i Mleka Pasteryzowanego.

 

DOŚWIADCZENIE

Dzięki wieloletniej obecności na rynku oraz pracy z wieloma klientami, uzyskaliśmy bezcenne doświadczenie.

JAKOŚĆ

Nasze doświadczenie, przeszkolony personel oraz indywidualne podejście sprawiają, że nasi klienci są zawsze zadowoleni.

ELASTYCZNOŚĆ

Zawsze dostosowujemy się do wymagań, terminów oraz indywidualnych oczekiwań naszych klientów.